mika-baumeister-gjPSrg4xSNM-unsplash

Na czym drukujemy?

Oferujemy niemal nieskończone możliwości w zakresie dostosowania drukowanych etykiet.

Materiały do druku – na czym można drukować?

Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów folii, papierów, oraz innych podłoży przeznaczonych do zadruku.

Folia monomeryczna

Folia monomeryczna to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie dla etykiet samoprzylepnych. Świetnie sprawdza się na nieskomplikowanych, płaskich, jednorodnych powierzchniach. Szacowana trwałość folii monomerycznej to 3 lata. Ze względu na bardzo dobry stosunek ceny do wytrzymałości jest to najczęściej wybierana folia do druku w naszej firmie.

Zastosowanie: etykiety na płaskie powierzchnie (opakowania wykonane z tworzyw sztucznych i szkła; naklejki umieszczane na płaskich, oczyszczonych powierzchniach; naklejki i tablice do zastosowań wewnątrz budynków).

Folia polimerowa

Folia polimerowa to materiał stworzony do zadań specjalnych. W przeciwieństwie do folii monomerycznej jest znacznie bardziej elastyczna, co umożliwia stosowanie na karoserii samochodu, czy tablicach reklamowych eksponowanych w miejscach narażonych na warunki atmosferyczne. Szacowana wytrzymałość to 7 lat.

Zastosowanie: Oklejanie samochodów dostawczych, osobowych; oklejanie pojazdów specjalistycznych pracujących w trudnych warunkach (dźwigi, maszyny budowlane, służby oczyszczania miasta). Folia polimerowa doskonale nadaje się też do wytwarzania specjalistycznych etykiet (plomby gwarancyjne, tabliczki znamionowe), oznaczeń na samochodach ciężarowych. To także świetny materiał do wykonania zewnętrznego szyldu reklamowego, czy tablicy informacyjnej.

Laminowanie folii

Wszędzie tam, gdzie warunki są naprawdę wymagające możemy zastosować warstwę przezroczystego laminatu, który dodatkowo uodparnia zadruk na działanie promieni UV, chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi (przedarcia, zadrapania) i warunkami atmosferycznymi.


Papier

Papier samoprzylepny – najbardziej ekonomiczny, ale też najmniej trwały materiał do druku etykiet. Jest to świetne rozwiązanie dla bardzo krótkich serii, zapewniające wysoką jakość i czytelność druku. W ofercie mamy papiery samoprzylepne błyszczące („śliskie” w dotyku) oraz matowe.


Inne ciekawe materiały do druku

Świat podłoży do druku nie kończy się na zwykłej folii! Poniżej prezentujemy krótką charakterystykę innych ciekawych mediów, na których możemy drukować:

Folia OWV – OWV to skrót oznaczający „One Way Vision”. Oznacza to, że po naklejeniu na przezroczystą powierzchnię (np. szybę, witrynę sklepową), zachowana będzie widoczność od wewnątrz, „z jednej strony”. Materiał ten jest perforowany – czyli posiada liczne, regularnie wytłoczone dziurki, które nadają tej folii odpowiednie właściwości. Folia OWV umożliwia tworzenie eleganckich, czytelnych grafik reklamowych wszędzie tam, gdzie wymagane jest zachowanie widoczności od strony wnętrza pomieszczenia, bądź pojazdu. Czasem na koniec dnia śpiewamy sobie w drukarni One Way Vision, One Way Vision na melodię Eruption – One Way Ticket.

Folia odblaskowa – to specjalna folia polimerowa, która pełni niezwykle ważną rolę w przestrzeni publicznej, gdyż wszystkie znaki drogowe (te wykonane zgodnie ze sztuką) powstają z jej wykorzystaniem. Folia ta po skierowaniu nań źródła światła odbija je, rozświetlając nadrukowaną grafikę. Dzięki tym właściwościom jest doskonale widoczna w nocy. To świetny materiał na stworzenie wydruku reklamowego, który będzie przyciągać uwagę przez całą dobę.

Baner – a poprawniej mówiąc – frontlit – to najpopularniejsze, sprawdzone i tanie podłoże stosowane w reklamie zewnętrznej. Materiał ten stanowi poliestrowa (PL/PES) siatka wtopiona w gładką powierzchnię z polichlorku winylu (PCW, PVC). Wydruk na płachcie wykonanej z frontlitu jest bardzo trwały, a sam materiał odporny na warunki atmosferyczne, porywy wiatru, zadrapania i ataki frustracji.

Roll–Up – to wyższa forma baneru reklamowego, chowana w eleganckiej, aluminiowej kasecie. Materiałem, na którym drukujemy roll–upy jest blockout – specjalny rodzaj baneru z dodatkową, czarną nylonowo-poliestrową warstwą nie przepuszczającą światła. To jedyna reklama, przy której ze względu na nazwę możesz sobie zaśpiewać They see me rollin’, They hatin’. Nie odpowiadamy za reakcję ludzi, którzy będą to widzieli.

Siatka Mesh – kojarzycie te ogromne reklamy z logotypami rozwieszone na rusztowaniach stosowanych przy okazji remontów fasad dużych budynków? To właśnie siatka mesh. To doskonałe rozwiązanie dla ogromnych powierzchni reklamowych, gdzie wymagany jest swobodny przepływ powietrza (silny wiatr), dźwięku i światła. Przy zastosowaniu siatki mesh nie ma ryzyka, że silny wiatr porwie baner niczym żagle pirackiego statku. Podobnie jak baner, materiał ten jest odporny na wodę, warunki atmosferyczne i działanie promieni UV.

Folia magnetyczna – gruba, antracytowa folia, która dzięki dodatkowi opiłków ferromagnetycznych przyczepia się do metalowych powierzchni. Umożliwia szybkie tworzenie nośników reklamowych m.in. na pojazdy mechaniczne, oraz ich łatwy demontaż. Na folię magnetyczną można nakleić folię samoprzylepną z dowolnym nadrukiem, a następnie zalaminować.

Sztuka, reprodukcje, wystrój wnętrz

Fototapety – to tapety na które możemy nadrukować dowolny obraz. Charakteryzują się ogromnym bogactwem deseni i wzorów. W ofercie posiadamy fototapety tradycyjne, oraz samoprzylepne.

Fotoobrazy – inaczej canvas, płótno – to ten sam rodzaj podłoża, na którym mniejsi i więksi mistrzowie malowali swoje dzieła. Wykonany z bawełny, którą można zadrukować.