Jak drukujemy?

Technologia

Druk

Wszystkie materiały drukujemy z pomocą niezawodnej technologii HP LATEX. Atramenty lateksowe to trwałe, nietoksyczne, ekologiczne rozwiązanie w świecie druku wielkoformatowego. Rozpuszczalnikiem jest zwykła woda, dzięki czemu wydruki wykonane w naszej drukarni nie emitują żadnych szkodliwych substancji lotnych i nie mają nieprzyjemnego zapachu. Druki zachowują trwałość i odporność kolorów na blaknięcie co jest cechą znaną z tradycyjnych tuszy solwentowych.

Grafiki są utrwalane natychmiast po wydruku i gotowe do dalszej obróbki w introligatorni, bądź ploterowni, co ma kluczowe znaczenie w szybkości realizacji zlecenia. Bardzo często wyrabiamy się ze zleceniami w czasie poniżej 24 godzin :).

Precyzyjna głowica maszyny drukującej umożliwia drukowanie nawet bardzo drobnych napisów i skomplikowanych rysunków technicznych. Wszystko to przy zachowaniu wysokiej rozdzielczości i ostrości druku.

Oprócz podstawowej palety barw dla druku (CMYK), maszyna drukująca operuje dodatkowymi kolorami (Light Cyan oraz Light Magenta), co znacznie poprawia odwzorowanie barw, nasycenie kolorów, a także daje płynniejsze przejścia tonalne w projektach, które tego wymagają. Wydruki wyglądają niemal jakby były wykonane tuszami z palety Pantone!

print-icon

Zdrowie i bezpieczeństwo

Otrzymany certyfikat GREENGUARD Children & School (GREENGUARD Gold) wydawany przez GREENGUARD Environmental Institute zajmujący się certyfikowaniem jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń potwierdza, że nasze wydruki nie wpływają negatywnie na jakość powietrza i mogą być z powodzeniem stosowane w takich miejscach jak żłobki, przedszkola, szkoły, placówki służby zdrowia, hotele, galerie handlowe czy restauracje.


Projektowanie

Od pomysłu do wydruku

Nie musisz przedstawiać gotowego projektu – z przyjemnością stworzymy dla Ciebie małe arcydzieło według Twoich wskazówek i pomysłów. Nasze wieloletnie i bogate doświadczenie z pewnością pozwoli na zaprojektowanie idealnej etykiety.

Pomoc i dostosowanie projektu do druku

W naszej drukarni radzimy sobie z wieloma typowymi problemami, jakie mogą wystąpić w przesłanych projektach do druku. Brak spadów, „nieskrzywione” czcionki, literówki – wszystko zawsze skrupulatnie sprawdzamy i konsultujemy z klientem. Za drobną opłatą skorygujemy projekt i dostosujemy do druku – tak, by było idealnie 🙂


Zastosowanie sztucznej inteligencji w projektowaniu

Często zdarza się, że dostarczona grafika jest zbyt małej rozdzielczości, aby była możliwość zastosowania jej w druku. Dzięki wykorzystaniu konwolucyjnej sieci neuronowej potrafimy zwiększyć rozdzielczość grafiki i dostosować ją do druku, bez straty jakości!